Probni otisak Želite li vidjeti kako će Vaše tiskovine izgledati u konačnici nakon tiska (naslovnica, letak, fotografija, plakat…pa čak i određeni „screen shotovi“ web stranica koje radite), nudimo Vam ispis probnog otiska „Matchprint-a“.
Probni otisak najčešće se koristi kao materijal koji služi uočavanju i sprečavanju grešaka u tisku bilo koje vrste.
Na temelju probnog otiska strojar na tiskarskom stroju može precizno podešavati intenzitete pojedinih boja, a u skladu sa probnim otiskom.
Digitalni tisak omogućava tisak svih vrsta tiskovina do formata A3+ (320 x 450 mm), na gramaturama papira do 300 g/m2. Strojevi za digitalni tisak podržavaju upotrebu gotovo svih vrsta premaznih i nepremaznih papira, papirnih naljepncia, prozirnih papira (pausa), posebnih folija i sl.
Digitalni tisak je optimalno rješenje za sve oblike manjih naklada, jer ujedinjuje visoku kvalitetu tiska, vrlo kratak rok isporuke i pristupačnu cijenu.
Ink-jet ispis koristi se za ispis na velikim formatima i to pretežno za promo materijale većih dimenzija, ali manjih naklada. Najčešće se ispis vrši iz materijala iz role i to na papir ili neki drugi odabrani materijal koji zadovoljava potrebe klijenta, a stroj ga je u mogućnosti otisnuti.
Offset tisak je jednobojni ili višebojni tisak određenih standarada i formata, za tisak iz arka ili role, sa ili bez uređaja za lakiranje te prisilno sušenje.
Sitotisak se vrši pomoću okvira sa sitom različitog broja niti, protiskivača boje, alata za oslojavanje, kopirnih rama, strojeva za simultani višebojni tisak. Tehnika sitotiska najčešće se koristi za tisak na PVC površine, metalne površine i ostale materijale na koje se ne može vršiti klasični tisak namijenjen papiru (upaljači, kemijske olovke, koža, skaj i sl.).
Tampon tisak identičan je sitotisku, no za razliku od sitotiska, tampon tisak se koristi za tisak na neravne površine, a pomoću posebnih valjaka koje svojom rotacijom nanose boju na materijal.
Od posebnosti koje se mogu ponuditi u sklopu offset tiska su i vrste tiska kao što su “slijepi” tisak za izbočenje pojedinih dijelova tiskovine na arcima, te “duboki” tisak koji se koristi za izradu tiskovina koje nije moguće kopirati, a tehnikom utiskivanja tiskovnih formi na punim dijelovima tiskovine (koristi se pretežno za izradu novčanica, nagradnih bonova i ostalih zakonom zaštićenih tiskovina.